Блестящо представяне на нашите ученици в Международната олимпиада „КИНГС“
Публикувано от Гергана Иванова на

Блестящо представяне на нашите ученици в Международната олимпиада „КИНГС“
Математиката е езикът на логиката и предизвикателствата, а през есенния сезон на 2025 г. две от нашите възпитанички доказаха, че го владеят до съвършенство. Невена Атанасова от 8„а“ клас и Вилияна Владова от 8„б“ клас завоюваха престижни отличия във финалния кръг на Международната дистанционна ученическа олимпиада „КИНГС“, демонстрирайки завидни знания и аналитични умения.
Олимпиадата „КИНГС“ е едно от най-мащабните международни състезания, в което участват ученици от редица държави, сред които Естония, Литва, Полша и Грузия. Форматът изисква не само отлична подготовка по учебния материал, но и развито логическо мислене и способност за работа под напрежение.
И двете момичета, състезаващи се във възрастова група 8. клас, постигнаха максималния възможен резултат – стандартна оценка от 100%. За своите постижения те бяха удостоени с Диплома Първа степен, което е най-високото ниво на признание в състезанието.
Конкурирайки се със стотици ученици от цяла България, нашите момичета завоюваха позиции в челната десетка на националното класиране – Невена Атанасова зае почетното 4-то място в България, a Вилияна Владова се класира на престижното 9-то място в страната.
Дипломите, подписани от ръководителя на проекта Ирена Димитрова, са признание за упорития труд на ученичките и високия професионализъм на техните преподаватели. Този успех е поредното доказателство, че комбинацията от талант и постоянство неизменно води до върхови постижения.
Техният успех не е само лична победа, но и повод за гордост на Старопрестолна професионална гимназия по икономика „Д-р Петър Аладжов“.




