От идея до реалност. Игра „Пъзел от числа“ сближава ученици от различни училища

Публикувано от Гергана Иванова на

От идея до реалност. Игра „Пъзел от числа“ сближава ученици от различни училища

     Училищен проект – игра „Пъзел от числа“ беше представен пред седмокласници от ОУ „Бачо Киро“, гр. Велико Търново по случай Деня на отворените врати на 23.04.2025 г.

     Играта е разработена от ученици от 12-ти клас към  СПГИ „Д-р Петър Аладжов“ с ръководител Гергана Иванова, като това е част от проекта BG05SFPR001-3.001-0001 „Модернизиране на професионалното образование и обучение“, дейност 9.1.

      Създадена е за един месец с помощта на технологиите , изучавани в специалните предмети на специалностите „Електронна търговия“ и „Икономическа информатика“ – HTML, CSS и JavaScript. Това са основите, които всеки дванадесетокласник трябва да усвои, за да изготви своя дипломен проект, с който се представя в края на образованието си.

     Идеята за играта възникна от желанието да се излезе извън рамките на учебния процес и да се експериментира с цел да се доразвият уменията на младите ни web дизайнери.

     В ролята на QA инженери влязоха гостуващите ученици от OУ „Бачо Киро“ . Това е търсена и необходима професия в екипа на всяка софтуерна компания. Тяхната роля беше да тестват създадения софтуер, да открият грешки, както и да дадат препоръки как може да се подобри визуалното представяне.

     Играта засега съдържа само първо ниво, така че проектът ще остане отворен и ще бъде надграждан от всеки следващ випуск с нови нива. Може да бъде открита тук.

     Отлично се представиха отговорниците по проекта – учениците на СПГИ „Д-р Петър Аладжов“. Те помогнаха за бързата подготовката на кабинета и съдействаха на гостите да разберат условията на играта и да се чувстват удобно.

  • Давид Пецуров (училищен фотограф) и Ивайло Костадинов от XII „в“клас;
  • Мехмед Куюмджиев и Елица Маринова от X „в“ клас;
  • Александра Чучукова, Владимир Добрев и Пламенна Русева от IX „в“ клас;
  • Божидара Алексиева и Габриела Кожухарова от VIII „в“ клас.

     Цялата продготовка и самото събитие бяха много мотивирищи и донесоха много приятни емоции за всички участници.

     Благодарим на всички, които бяха част от инициативата!

Категории: Uncategorized