Начало на тържествата по повод 106 години СПГИ с правна лекция за учениците от специалност „Съдебна администрация“

Публикувано от Гергана Иванова на

Начало на тържествата по повод 106 години СПГИ с правна лекция за учениците от специалност „Съдебна администрация“

     Честването на 106-годишнината на Старопрестолна професионална гимназия по икономика „Д-р Петър Аладжов“ започна с лекция на тема „Административни нарушения и наказания във връзка със Закона за движение по пътищата“.

     Ивелина Грудева, заместник-председател на Административен съд – Велико Търново, запозна учениците от 10, 11 и 12 клас специалност „Съдебна администрация“ с новостите в нормативната уредба в тази област. Съдия Грудева разгледа подробно правата и задълженията както на пешеходците, така и на водачите на МПС, тъй като голяма част от присъстващите вече имат или предстои да вземат шофьорска книжка. Особено внимание бе обърнато на практическия аспект на административните нарушения и наказания, защото те са предмет на обучение по няколко учебни дисциплини в тази специалност.

     Събитието е част от съвместните дейности на гимназията и Административен съд – Велико Търново съгласно сключеното между тях споразумение. 

Категории: Uncategorized